Chlorek magnezu to sól , która jest łatwo przyswajalną formą magnezu przez organizm. Magnez ma szerokie zastosowanie w wielu schorzeniach jak w leczeniu chorób zakaźnych, stymuluje białe krwinki, a nawet ma działanie hamujące raka, zostawię aspekty medyczne ja jednak skupiłam się na aspekcie typowo kosmetycznym.
Dostarczenie magnezu przez skórę zapewnia wyższą
wchłanialność i lepszą przyswajalność tego pierwiastka, dlatego warto stosować kosmetyki na bazie chlorku magnezu. Sól łagodzi trądzik, bóle i skurcz mięśni, przyśpiesza gojenie się ran, działa również bakteriobójczo (więc dodatkowo konserwuje nasze kosmetyki).
Zapraszam Was na 8 ciekawych kosmetyków z chlorkiem magnezu. Każdy coś tutaj znajdzie od prostej mgiełki magnezowej po lawendowy antyperspirant. Zapraszam :).
Zalety chlorku magnezu:
- zmniejsza trądzik i poprawia stan skóry, przyśpiesza gojenie się ran i podrażnień,
- łagodzi ból i skurcze mięśni,
- zmniejsza siniaki i obrzęki,
- ma działanie relaksujące,
- łagodzi kontuzje,
- oczyszcza organizm z toksyn,
1. Kąpiel magnezowa
Do ciepłej wody pełnej wanny dodajemy 1/3 szklanki chlorku magnezu,
kapiel zażywamy 20-30 minut, po stosowaniu kąpieli magnezowej nie używaj
żadnych żeli do kąpieli.
2.Kompres magnezowa
Łyżeczkę soli rozpuść w ciepłej wodzie, zamocz gazik i przyłóż na bolące
miejsca jak: obrzęki, siniaki, ukąszenia przez owady, nie nakładaj na
rany, skaleczenia. Jeżeli czujesz pieczenie zabierz kompres i przemyj
ciepłą wodą.
3.Oliwa magnezowa
Rozpuść sól magnezową 1:1 sól : woda destylowana. Podgrzaną wodę wlej do
soli i mieszaj, aż do rozpuszczenia. Po ostudzeniu oliwę przelej do
słoiczka lub butelki. Oliwę magnezową możemy bezpośrednio użyć na skórę lub zrobić z niej magnezowy krem lub dezodorant.
4. Peeling magnezowy
Przepis do stworzenia peelingu magnezowego znajduje się już na załączonej grafice, podstawową do stworzenia peelingu posłuży nam wcześniej sporządzona oliwa magnezowa. Peeling z dodatkiem maseł oraz soli i cukru dokładnie nawilża, wygładza ciało, usuwa martwy naskóre, a także dostarcza niezbędnych minerałów.
Jak zrobić peeling dowiecie się TUTAJ
5. Lawendowy antyperspirant
Lawendowy antyperspirant czyli mieszanka oliwy magnezowej, hydrolatu rumiankowego i olejku eterycznego. Prawda, że brzmi wspaniale? Zastosowanie antyperspirantu na skórę daje uczucie świeżości, która utrzymuje się bardzo długo i zmniejsza potliwość, zaś zastosowane składniki pięknie się uzupełniają, gdyż działają bakteriobójczo, grzybobójczo i odkażają cerę, zaś hydrolat działa łagodząco.
Jak dokładnie wykonać taki antyperspirant czytaj TUTAJ
6. Krem magnezowy
Krem magnezowy to świetny pomysł na uzupełnienie niedoboru magnezu w naszym organizmie,krem polecam zwłaszcza osobom, które borykają się z bólem mięśni, stłuczeniami, kontuzjami- czyli osobom aktywnym fizycznie, ale również śmiało mogą z niego korzystać osoby z problemami skórnymi jak trądzik, łuszczyca. Krem również bazuje na oliwie magnezowej oraz masłach i olejach kosmetycznych. Jak zrobić taki krem zapraszam na post TUTAJ.
7. Szampon magnezowy
Super mocno ziołowy szampon wykonany na naparze ziół i oliwy magnezowej, który myje, działa grzybobójczo i dostarcza składników aktywnych skórze naszej głowy. Szampon pobudza krążenie w skórze głowy, wzmacnia włosy pozwalając im na lepszy i intensywniejszy wzrost, zmniejsza łojotok, likwiduje swędzenie skóry, zapobiega nawrotom łupieżu.
Jak wykonać szampon dowiecie się TUTAJ
Hejka, o co chodzi w pkt. 3?
OdpowiedzUsuńZdecydowanie wolę kupne kosmetyki, które są przetestowane i odpowiednio dopracowane. Mam do nich dużo większe zaufanie. Ostatnio zaczęłam stosować szampon KELUAL DS. Jest przeznaczony do włosów, które mają problem z ciężkim łupieżem. Radzi sobie z nim genialnie. Wystarczą dwa tygodnie kuracji i później już tylko stosowanie go raz w tygodniu na przemian z innym produktem.
OdpowiedzUsuńJeśli musisz wracać do szamponu przeciwłupieżowego, to znaczy, że objawy zostały tylko ukryte, a łupież masz nadal. Łupież to grzybica. Idź w końcu do dermatologa.
UsuńNo więc antyperspirant z chlorku magnezu NIE DZIAŁA. Używam drugi dzień i pot śmierdzi po kilku godzinach. Do kosza.
OdpowiedzUsuń