Zastosowanie glinek kosmetycznych w pielęgnacji cery

Kto z nas nie lubi stosować maseczek? Jest to prosty sposób na pielęgnację cery.  Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu rodzajów glinek kosmetycznych. W poście przedstawiłam cztery glinki kosmetyczne jak: zieloną, czerwoną, białą i różową. Każda z nich ma inny skład i inne właściwości. Dopasuj glinkę kosmetyczną do typu swojej skóry i pozbądź się problemów skórnych raz na zawsze. Zapraszam na post!
Zanim przedstawię właściwości glinek kosmetycznych warto wiedzieć jak sporządzić najprostszą maseczkę kosmetyczną, poniżej uniwersalny przepis:


Rozrobić niewielką ilość glinki z dodatkiem wody mineralnej lub hydrolatem kwiatowym i wymieszać. Uzyskujemy w ten sposób jednakową masę, dodać kilka kropli oleju np. arganowego, makadamia, jojoba. Papkę rozprowadzić na twarzy i pozostawić na 10-15 minut, po tym czasie zmyć ciepłą wodą.Zielona glinka


Stosuje się przede wszystkim do cery tłustej, z egzemą, łuszczycą i trądzikowej, silnie odtłuszcza cerę, matuje, oczyszcza i działa przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran.
Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Zawiera około 20 soli mineralnych (krzem, magnez, wapń, fosfor, sód, potas itd) oraz szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych (selen, molibden, cynk i kobalt).

Właściwości Glinki zielonej:
 • Nie stosować do cery suchej, delikatnej, 
 • Właściwości dezynfekujące, gojące, oczyszczające, regenerujące, odtłuszczające.
 • Właściwości ściągające i antyseptyczne,
Domowe kosmetyki z zieloną glinką:

Do twarzy: 1 łyżeczka glinki + 10ml oleju kosmetycznego np. olej jojoba + 5 ml wody. Maseczkę nałożyć na 10-15 minut, po zastosowaniu najlepiej zastosować olejek kosmetyczny bezpośrednio na twarz lub krem nawilżający,
Do kąpieli:  pół szklanki glinki + kilka kropelek olejku eterycznego. Kąpiel ma działanie redukujące stres.
Do włosów: Należy rozpuścić z wodą i np. olejkiem rycynowym, aż do uzyskania konsystencji pasty. Następnie należy na zmoczone włosy wsmarować specyfik, odczekać kilka minut i zmyć szamponem  ją z włosów.  Systematyczne stosowana maseczka zmniejsza łamliwość i wypadanie włosów, poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.
Do okładów: Rozpuszczona maseczka w wodzie powinna dać konsystencję pasty jak do mycia włosów. Chore miejsce należy posmarować( gardło, czoło, mięśnie, stawy, udo, ucho itd.). Zaleca się je okryć mokrym ręcznikiem lub szmatką tak aby glinka nie zaschła.
Do zwalczania cellulitu: Należy wymieszać 3 łyżeczki glinki z wodą i nałożyć je na uda, pośladki, ramiona i owinąć ręcznikami na okolo 35minut.http://sklepzrobswojkosmetykpl.pswebshop.com/

 

Czerwona glinka


Glinka czerwona znalazła zastosowanie w pielęgnacji cery tłustej, normalnej, ma działanie delikatnie odtłuszczające i łagodniej ściąga pory niż glinka zielona. Polecana zwłaszcza do cery naczyniowej i z trądzikiem różowatym. Zawiera dużą ilość krzemu, aluminium, żelaza oraz wapń, magnez, sód, potas, tytan i mangan.


 Właściwości czerwonej glinki:
 • Absorbuje sebum, 
 • Ma działanie zabliźniające.
 • Obkurcza naczynia krwionośne,
 • Zapobiega rozszerzenia się naczynek krwionośnych.
Przykładowe kosmetyki z glinką czerwoną:

Do twarzy: łyżeczka glinki + 10ml olejku kosmetycznego np. z jojoby+ łyżeczka wody,
Do włosów: 2 łyżeczki glinki, 10ml wody, 5ml  oleju rycynowego. Dokładnie wymieszać, rozprowadzić na włosy i skórę włosów. Maseczka poprawia ukrwienie skóry włosów i działa przeciwłupieżowo.


Biała glinka 


Biała glinka jest bardzo delikatna i posiada właściwości absorbcyjne. Stosuje się ją w pudrach, dezodorantach, można bezpiecznie stosować do najdelikatniejsze skóry.

Zawiera: krzem, wapń, aluminium, magnez, żelazo, potas i sód. Należy do bardzo łagodnych glinek.
Właściwości białej glinki :
 • Pielęgnacja cery delikatnej, wrażliwej, 
 • Właściwości ściągające, odżywiające, regenerujące.
 • Działa łagodząco, poprawia koloryt skóry.

Kosmetyki z białą glinką
 
Do kąpieli: 1 łyżeczka glinki+20ml oleju migdałowego+10ml wody-maseczkę nałożyć na twarz na 10-15 minut nie doprowadzając do wyschnięcia maseczki.
Maseczka do włosów:Należy rozpuścić z wodą i np. olejkiem rycynowym, aż do uzyskania konsystencji pasty. Następnie należy na zmoczone włosy wsmarować specyfik, odczekać kilka minut i zmyć ją z włosów.http://sklepzrobswojkosmetykpl.pswebshop.com/

 

 

Różowa glinka


Jest mieszaniną glinki różowej i białej. Ma bogatszy skład od innych glinek.
 • Zachowuje właściwości obu tych glinek,
 • Pielęgnacja cery wrażliwej, delikatnej, dojrzałej, skłonnej do alergii i podrażnień.
 • Posiada właściwości ściągające.
Glinki i oleje kosmetyczne kupisz TUTAJ

http://sklepzrobswojkosmetykpl.pswebshop.com/
Komentarze

Prześlij komentarz