Krem czeremchowy z dodatkiem olejku z pestek śliwek- CERA SUCHA I PODRAŻNIONA

Zrób swój krem do twarzy i rąk na bazie naparu z czeremchy. Krem wykazuje działanie przeciwzapalne, nawilżające,  przeciwzmarszczkowe, jak również idealnie koi i przynosi ulgę skórze suchej i podrażnionej!


W skład kremu wchodzi:

Olej z marakui i olej z pestek winogron, który ułatwia procesy samoregeneracji skóry, w tym także skóry głowy. Naturalna witamina K zawarta w oleju działa znakomicie na cerę naczynkową i trądzikową. 

Olej z pestek śliwek bogaty w kwas oleinowy, linolowy, witaminę E i antyoksydanty fantastycznie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek. Idealnie koi i przynosi ulgę skórze suchej i podrażnionej odbudowując płaszcz lipidowy skóry chroni ją przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych. 

Dodatek NMF, gliceryny, d-pantenolu nadadzą kosmetykowi silnych właściwości nawilżających i odżywiających oraz przywrócą skórze jędrność, gładkość i zdrowy wygląd.

Masło Ucuuba ma właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Mieszkańcy Brazylii stosują je do walki z trądzikiem, wypryskami oraz na suchą i podrażnioną skórę. Masło Ucuuba, dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych ma właściwości przeciwstarzeniowe i sprawdza się również w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej.

Głównym składnikiem jest czeremcha, dlatego pozwolę na kilka słów:
Według literatury czeremcha zwyczajna wykazuje działanie rozjaśniające cerę jak również działa przeciwzmarszczkowo, hamuje działanie elastazy, enzymu rozkładającego elastynę.  Więcej na temat w publikacji naukowej KLIK.  Ponadto wodne wyciągi z czeremchy idealnie nadają się w leczeniu chorób autoimmunologicznych m.in w łuszczycy, pęcherzycy, tocznia. więcej na temat  TUTAJ .


Korzystając z tej wiedzy zrobiłam napar z kwiatów, gałązek, jeżeli nie macie dostępu do tego surowca możecie go zakupić TUTAJ. Surowiec zalałam gorącą wodą, odstawiłam na kilka godzin.  Odwar z kory najlepiej  sporządzić w inny sposób:

3 łyżki kory zalać 2 szklankami wody, doprowadzić do wrzenia, następnie gotować na małym ogniu przez 10-15 minut. Odstawić na 20 minut, przecedzić. Stosować do przemywania skóry.


Ponadto wykonałam również:

Gliceryt z czeremchy -pączki czeremchy, korę macerujemy w glicerynie przez  prze ok. dwa tygodnie. Gliceryd ma działanie  przeciwzapalne, przeciwświądowe, lekko ściągająco,  przeciwtrądzikowe, wybielająco, nawilżająco, a nawet delikatnie chroni przed UV.



Składniki:

Faza A -
Napar z czeremchy - z kwiatów i gałązek
woda destylowana lub wybrany hydrolat 64%
Gliceryna  ja użyłam glicerytu na bazie kwiatów czeremchy 3%,


Faza B -
olivem 5%,
masło ucuuba i lanolinę-odrobinę

Faza C

Fazę A podgrzej w topielniku nad garnuszkiem z wrzącą wodą, w tym samym czasie w drugim topielniku  podgrzej substancje z fazy wodnej, na  drugim garnuszku, gdy składniki będą mieć ok 60C, powoli wlej fazę wodną do fazy tłuszczowej cały czas mieszając, (najlepiej przy pomocy blendera) do momentu zgęstnienia. Po ostygnięciu kremu dodaj składniki z Fazy C . Balsam jest trwały z konserwantem i można trzymać ok 2 miesięcy w temperaturze pokojowej.















Komentarze

Prześlij komentarz