Dwufazowe serum na bazie oleju z nasion truskawki i pestek malin do codziennego stosowania

Serum dwufazowe na bazie oleju z pestek truskawek i z pestek malin  jest bardzo łatwe do zrobienia i ma działanie natłuszczające, nawilżające oraz delikatnie chroniące przed UV. Jak zrobić serum zapraszam na post
Składniki:
Serum wykonałam na 50ml buteleczki szklanej, gdzie 75% czyli 3/4 buteleczki stanowiły składniki olejowe, zaś pozostałe 25% składniki wodne. Składniki wymieszałam i przelałam do buteleczki

Faza olejowa 75%:
20% olej z pestek truskawki 20%, KLIK
20% olej z pestek malin 20%, KLIK
25% kokos frakcjonowany 25%, KLIK
10% macerat z jagody goi 10%, KLIK

Faza wodna 25%.
20,8% napar z kwiatów kasztanowca, może być woda z ekstraktem kasztanowca, KLIK
2% gliceryd na bazie kwiatów kasztanowca lub  gliceryna 
2% kwas hialuronowy,  KLIK
0,2% konserwantu, KLIK

Napar z kwiatów kasztanowca
Mając ususzone kwiaty kasztanowca zrobiłam z nich napar, oczywiście może ten napar zastąpić naszym ulubionym hydrolatem, lub rozpuścić odrobinę ekstraktu kasztanowca w wodzie.


Gliceryd z kwiatów kasztanowca -kwiaty kasztanowca, macerujemy w glicerynie przez  przez ok. dwa tygodnie. Gliceryd ma działanie  przeciwzapalne, przeciwświądowe, lekko nawilżające, zmiękczające i przeciwzapalne, zmniejsza zaczerwienia, podrażnienia słoneczne. 

Macerat z jogód goi,  KLIK
Macerat jest przede wszystkim bardzo silnym antyoksydantem, chroniąc skórę przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia, zaś zawarte w nim składniki ( karotenoidy, kwasy tłuszczowe, witamina E) stymulują produkcję kolagenu w skórze dbając o jej jędrność i elastyczność.

Olej kokosowy frakcjonowan, KLIK
Frakcjonowany olej kokosowy zawiera tylko średniej długości trójglicerydy (MCT) oleju kokosowego dzięki czemu jest stabilny i płynny w temperaturze pokojowej. Powstaje w wyniku przekształcenia oleju kokosowego za pomocą pary wodnej.

Olej z pestek malin nierafinowany  KLIK

Szybko się wchłania nie pozastawiając tłustego filmu, przeciwutleniacz, ma działanie przeciwzapalne
olej ma działanie konserwujące zaleca się go stosować w mieszankach z innymi olejami. zawiera wysoki stężenie oleju witaminy E, karenotoidów (witaminy A). działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie ran, oparzeń, odmrożeń.

Ekstrakt z kasztanowca, KLIK

Kasztanowiec jest także źródłem alantoiny, która ma właściwości zmiękczające, przeciwzapalne i ściągające. Ekstrakt ochrania skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co jest podstawą naturalnej pielęgnacji. Skóra, której zapewnia się skuteczny filtr pozostaje na dłużej młoda, jędrna. Możesz go również wykorzystać w kremach na skórę problematyczną lub maściach, ponieważ kasztanowiec przyspiesza gojenie się ran i działa regenerująco i antybakteryjnie.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem wszystkich tkanek organizmu człowieka. W skórze
stanowi ona nawet 50 % objętości. Odpowiada on za zdolność wiązania przez skórę wody, a co za tym idzie jej jędrność, sprężystość.

Serum stosuje już ok 2- miesięcy :).


Komentarze