Krem Czeremchowy wykonany na bazie naparu i glicerydzie z pączków i listów czeremchy ma działanie przeciwzapalne, nawilżające, ale przede wszystkim przeciwzmarszczkowe. Działanie antyoksydacyjne kremu pogłębiłam dodając ekstrakt z chmielu i koenzym Q10.
Według literatury czeremcha zwyczajna wykazuje działanie rozjaśniające cerę jak również cerę jak również działanie przeciwzmarszczkowe, hamuje działanie elastazy, enzymu rozkładającego elastynę. . Więcej na temat w publikacji naukowej KLIK. Ponadto wodne wyciągi z czeremchy idealnie nadają się w leczeniu chorób autoimmunologicznych m.in w łuszczycy, pęcherzycy, tocznia. więcej na temat TUTAJ .
Korzystając z tej wiedzy zrobiłam napar z młodych listków, jeżeli nie macie dostępu do tego surowca możecie go zakupić TUTAJ. Surowiec zalałam gorącą wodą, odstawiłam na kilka godzin. Odwar z kory najlepiej sporządzić w inny sposób:
3 łyżki kory zalać 2 szklankami wody, doprowadzić do wrzenia, następnie gotować na małym ogniu przez 10-15 minut. Odstawić na 20 minut, przecedzić. Stosować do przemywania skóry.
Gliceryd z czeremchy -pączki czeremchy, korę macerujemy w glicerynie przez prze ok. dwa tygodnie. Gliceryd ma działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, lekko ściągająco, przeciwtrądzikowe, wybielająco, nawilżająco, a nawet delikatnie chroni przed UV.
Składniki kremu:
Olej konopny zimnotłoczony
Zawarte w oleju konopnym Kwas linolowy (Omega-6) oraz gamma-linolowy, pomagają złagodzić, a nawet leczyć problemy skórne takie jak: egzema, sucha skóra, łuszczyca.
Ponadto kwasy te mają właściwości przeciwzapalne oraz pomagają w pielęgnowaniu skóry podrażnionej, ze zmianami. Olej konopny dobrze sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej, ale też mieszanej i normalnej.
Zawarty w olejku tymochinon wykazuje skuteczne działanie w łagodzeniu alergii. Olejek ma działanie przeciwgrzybiczne, ponadto świetnie nadaje się w leczeniu łuszczycy i wyprysków, działa antyoksydacyjnie.
Działa przeciwstarzeniowo poprzez działanie antyrodnikowe i przeciwutleniające składników biologicznie czynnych. Przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu. Łagodzi podrażnienia i wspomaga hamowanie stanów zapalnych. Wspomaga gojenie ran
Olej charakteryzuje się długą datą przydatności, gdyż jest odporny na jełczenie i wysokie temperatury. Jego cennym składnikiem jest palmitynian cetylu -odżywiający i natłuszczający kwas tłuszczowy), skwalen (chroni przed utratą wody), lecz również fitosterole (naturalne przeciwutleniacze) oraz witaminy E i F. Budowa chemiczna olejku jojoba przypomina budowę sebum, czyli łoju wydzielanego przez ludzką skórę. Dzięki wysokiej zgodności ze skórą bardzo łatwo i głęboko się wchłania, dlatego można go stosować do każdego rodzaju cery.
D-pantenol stosowany zewnętrznie działa na skórę pielęgnująco -przyspiesza podział komórkowy komórek skóry, działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, Krem zawierający w swym składzie D-pantenol łatwiej się rozprowadza.
.
D-pantenol stosowany zewnętrznie działa na skórę pielęgnująco -przyspiesza podział komórkowy komórek skóry, działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, Krem zawierający w swym składzie D-pantenol łatwiej się rozprowadza.
.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem wszystkich tkanek organizmu człowieka. W skórze stanowi ona nawet 50 % objętości. Odpowiada on za zdolność wiązania przez skórę wody, a co za tym idzie jej jędrność, sprężystość.
Koenzym Q10 w oleju makadamia
W dermatologii i kosmetyce jest ceniony jako środek usuwający zmarszczki i spowalniający procesy starzenia się skóry.
Alkohol cetylowy 1g, KLIK
Faza B
Napar z czeremchy łyżeczka kory, pączków lub liści możesz zebrać lub kupić korę 33g, KLIK
Gliceryd na bazie kory czeremchy lub pączków 5g,
d-panteno 3g, KLIK
Kwas hialuronowy 3g, KLIK
Faza C
Olej z czarnuszki zimnotłoczony 2g KLIK
Olej lniany zimnotłoczony 2g KLIK
Olej z czarnuszki zimnotłoczony 2g KLIK
Olej lniany zimnotłoczony 2g KLIK
Konserwant 2 kropelki, KLIK
Wykonanie
Fazę A podgrzałam w topielniku nad garnuszkiem z wrzącą wodą, w tym samym czasie w drugim topielniku podgrzewałam substancje z fazy wodnej na drugim garnuszku, gdy składniki miały ok 60C, powoli wlałam faze wodą do fazy tłuszczowej cały czas mieszając, (najlepiej przy pomocy blendera) w ten sposób otrzymałam krem. Po ostygnięciu kremu dodałam składniki z Fazy C . Krem jest trwały z konserwantem i można trzymać ok 2 miesięcy w temperaturze pokojowej.
Świetny przepis! Jestem pod wrażeniem ;)
OdpowiedzUsuńRównież uważam, że to może super się sprawdzić, także i u mnie. Warto postawić może też na medycynę estetyczną https://www.studiolaperla.pl
OdpowiedzUsuń