Kokosowy balsam myjący do ciała- DIY

Ostatnio dostałam za zadanie stworzenia 'coś', co nawilży a jednocześnie będzie myć skórę, no i tak powstało mydlany roztwór z dodatkiem oleju kokosowego extra Virgin i odrobiną miodu. Wykonanie jest banalnie proste :). Zapraszam na post.

Składniki potrzebne do wykonania balsamu:


Do pierwszej miseczki dodaj płatki mydlane (ja zastosowałam swoje naturalne mydełko-, które uprzednio starkowałam) następnie zalej  je wrzątkiem i pozostaw na ok. 5 minut. Gdy płatki mydlane rozpuszczą się zlej roztwór do 3/4 wysokości szklanki (250ml) i dodaj łyżeczkę gliceryny, dokładniej wymieszaj.
Do drugiej miseczki dodaj olej kokosowy i miód, miskę umieść w garnku z gorącą wodą składniki dokładnie mieszaj, aż do rozpuszczenia.
Do miseczki z rozpuszczonym olejem i miodem powoli wlewaj roztwór mydlany ciągle mieszając. Gotowy balsam wlej za pomocą lejka do butelki 250ml z pompką i balsam gotowy. Przed zastosowaniem dokładniej wstrząśnij balsam. Balsam myje, a jednocześnie nawilży skórę.

  • Olej kokosowy-nawilża, wygładza cerę bez zatykania porów.
  • Miód surowy -nawilża, ma działanie lecznice na cerę, zmniejsza blizny, a nawet pomaga w leczeniu łuszczycy, liszajów, ma działanie antybakteryjne, przywraca elastyczność skórze, 
  • Gliceryna-ma działanie nawilżające,
  • Płatki mydlane ( z domowego mydełka ręcznie robionego)- myją cerę, nie zawierają zbędnej chemii.
 

https://www.sklep.zrobswojkosmetyk.pl/


Komentarze

Prześlij komentarz