Jeden z najłatwiejszych do wykonania domowych kosmetyków- Peeling solny! Peelingi solne w w porównaniu do cukrowych mają charakter oczyszczający. Sól działa przeciwzapalnie, odkażająco, a pozostawiony na skórze płaszcz solny wspomaga nawilżenie skóry. Ponadto peeling solny poprawia krążenie, dotlenia skórę i złuszcza martwy naskórek.
Mój peeling solny wykonałam na bazie soli himalajskiej, która zawiera aż 84 minerały w formie koloidalnej. Mikroelementy mają
postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością
absorbowane przez naskórek.
Przepis na wykonanie peelingu solnego:
- garść soli himalajskiej,
- dwie łyżki oleju kosmetyczny np. oliwa z oliwek, olej z otrębów ryżowych, olej jojoba, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów,
- kilka kropel olejku eterycznego-opcjonalnie,
- pół łyżeczki gliceryny-opcjonalnie,
- pudełeczko kosmetyczne,
Gliceryna i oleje zapewnią nawilżenie skóry, olejki eteryczne w zależności od rodzaju mają działanie odprężające, antyseptyczne, pobudzające.
Stosowanie:
Taki peeling najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu.
Peeling przeznaczony jest do ciała, trzeba mieć świadomość, że stosując na cerę twarzy- trzeba robić to bardzo delikatnie, można podrażnić delikatny naskórek, nie polecam stosować go do cery wrażliwej i naczyniowej.
Zastosowane składniki w powyższym przepisie można kupić TUTAJ
- Sól himalajską kupisz TUTAJ
- Olej migdałowy kupisz TUTAJ
- Olej kokosowy kupisz TUTAJ
- Glicerynę kupisz TUTAJ
- Pudełeczko apteczne kupisz TUTAJ
Peeling solny czy kawowy to dla mnie dwa podstawowe kosmetyki. Nie rozumiem, dlaczego ludzie kupują te gotowe, kiedy można je zrobić w domu w tak prosty sposób:)
OdpowiedzUsuńto prawda, ja już nie wyobrażam sobie, abym miała korzystać z kosmetyków kupnych tylko swoje! :)
UsuńUwielbiam DIY peelingi - cukrowy, solny, kawowy ! Po raz kolejny doceniłam ich wartość kiedy otrzymałam w prezencie gotowy sklepowy peeling, który bardzo mnie rozczarował... Z przyjemnością wypróbuję kolejny Twój przepis - pozdrawiam serdecznie :)
OdpowiedzUsuńW sumie to nie próbowałam robić jeszcze peelingu solnego, bo sól wydaje mi sie zbyt ostra dla mojej delikatnej skóry. Robiłam za to peelingi cukrowe, mieszane z olejami i pamiętam, że były sympatyczne. Ale nigdy nie chciało mi się jakoś szczególnie w to bawić i częściej wybieram gotowe produkty :)
OdpowiedzUsuńBędę musiała zrobić :) Na pewno mniej brudzi niż kawowy :D
OdpowiedzUsuń