Zrób swój Peeling Solny -oczyszczenie i nawilżenie ciała.

Jeden z najłatwiejszych do wykonania domowych kosmetyków- Peeling solny! Peelingi solne w w porównaniu do cukrowych mają charakter oczyszczający. Sól działa przeciwzapalnie, odkażająco, a pozostawiony na skórze płaszcz solny wspomaga nawilżenie skóry. Ponadto peeling solny poprawia krążenie, dotlenia skórę i złuszcza martwy naskórek.


Mój peeling solny wykonałam na bazie soli himalajskiej, która  zawiera aż 84 minerały w formie koloidalnej. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez naskórek.

 Przepis na wykonanie peelingu solnego:
Gliceryna i oleje zapewnią nawilżenie skóry, olejki eteryczne w zależności od rodzaju mają działanie odprężające, antyseptyczne, pobudzające.

Stosowanie:
Taki peeling najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu.

Peeling przeznaczony jest do ciała, trzeba mieć świadomość, że stosując na cerę twarzy- trzeba robić to bardzo delikatnie, można podrażnić delikatny naskórek, nie polecam stosować go do cery wrażliwej i  naczyniowej.




Zastosowane składniki w powyższym przepisie można kupić TUTAJ
  • Sól himalajską kupisz TUTAJ

  • Olej migdałowy kupisz TUTAJ



  • Olej kokosowy kupisz TUTAJ 

  • Glicerynę kupisz TUTAJ


  • Pudełeczko apteczne kupisz TUTAJ

Zapraszam do odwiedzenia mojego sklepu online TUTAJ

Komentarze

  1. Peeling solny czy kawowy to dla mnie dwa podstawowe kosmetyki. Nie rozumiem, dlaczego ludzie kupują te gotowe, kiedy można je zrobić w domu w tak prosty sposób:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to prawda, ja już nie wyobrażam sobie, abym miała korzystać z kosmetyków kupnych tylko swoje! :)

      Usuń
  2. Uwielbiam DIY peelingi - cukrowy, solny, kawowy ! Po raz kolejny doceniłam ich wartość kiedy otrzymałam w prezencie gotowy sklepowy peeling, który bardzo mnie rozczarował... Z przyjemnością wypróbuję kolejny Twój przepis - pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie to nie próbowałam robić jeszcze peelingu solnego, bo sól wydaje mi sie zbyt ostra dla mojej delikatnej skóry. Robiłam za to peelingi cukrowe, mieszane z olejami i pamiętam, że były sympatyczne. Ale nigdy nie chciało mi się jakoś szczególnie w to bawić i częściej wybieram gotowe produkty :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Będę musiała zrobić :) Na pewno mniej brudzi niż kawowy :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz