Płukanka z hibiskusa i nagietka wzmacniają porost włosów i ochronę rudego koloru włosów.

Płukanki ziołowe potrafię zdziałać wiele dobrego dla naszych włosów, są nośnikiem substancji aktywnych, które wnikają w skórę głowy i cebulki włosów odżywiają je. Płukanka z hibiskusa i nagietka ma kwaśny odczyn, która chroni skórę włosów przed niekorzystnym zasadowym środowiskiem szamponów, odżywek itd. przyczyniając się do suchości skóry głowy, włosów i łupieżu. Dodatkowo płukanka pogłębia odcień rudych włosów, jednak co najważniejsze zwiększa porost włosów.

Hibiskus zawiera liczne liczne kwasy organiczne, witaminę C i glikozaminoglikany, które pobudzający i stymulujący  wzrost włosów, zapobiegając ich wypadaniu.

Nagietek nawilża włosy, zmniejsza ich porowatość, ma działanie przeciwzapalne, zapobiega wypadaniu włosów, stosuje się w braku połysku i puszystości włosów. Ocet nagietkowy dodatkowo chroni skórę głowy przed zasadowym czynnikami, które podrażniają skórę i przyczyniają się do suchości skóry głowy, a także łupieżu.


Napar z hibiskusa:
  • 1 łyżeczka suszonych kwiatów hibiskusa,
  • szklanka wody,
Suszone kwiaty hibiskusa zalać wrzątkiem, dostawić na 15 minut i przecedzić.

Ocet nagietkowy:
  • szklanka suszonych kwiatów nagietka,
  • ocet jabłkowy,
Szklankę suchych lub świeżych zmielonych kwiatów zalać szklanką octu jabłkowego. Wytrawiać przez 14 dni, następnie przefiltrować.  Ocet  nagietkowy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1.

Napar z nagietka:
  • 2 łyżki suszonego nagietka,
  • szklanka wody
Dwie łyżki suszonego nagietka zalać wrzątkiem i odstawić na 15 minut i przecedzić.

Jak stosować?
Tak przygotowane powyżej napary zmieszać w stosunku 1:1. Płukankę stosować bezpośrednio na wilgotne umyte włosy, które należy owinąć ręcznikiem. Włosy trzymaj ok 30-40 minut . Substancje czynne z ziół będą przenikać do skóry głowy i cebulek włosów.


Autorką pomysłu i zdjęć jest Blog
Nowości i recenzje kosmetyczne

Podobają Ci się ten blog? Polub Nas na Facebooku


Komentarze