Zrób swoje własne lawendowe kule do kąpieli

Olejek lawendowy jest bardzo popularnym olejkiem w kosmetykach. Można go nawet znaleźć w kosmetykach dla dzieci.  Co jest w nim tak dobroczynnego?Olejek lawendowy ma działanie przeciwbólowe, antydepresyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, owadobójcze, uspakajające, kojące oraz równoważące. Stosowany pomocniczo przy oparzeniach i zranieniach przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn. Może być stosowany przy przeziębieniu, w czasie kaszlu, kataru, zapaleniu zatok, również przeciw grypie. Aromatyzacja powietrza przed snem działa uspokajająco i przyspiesza zaśnięcie.

Dzięki relaksującym i odprężającym właściwościom lawendy, śmiało możesz ją zastosować  do kąpieli po ciężkim dniu pracy. Dlatego warto pokusić się o zrobienie swoich własnych lawendowych kul do kąpieli i pudru lawendowego do mycia twarzy. Lawenda zmieszana odpowiednio z roślinnymi olejami, glinką i masłem shea da odpowiednią konsystencję i niezwykłe właściwości. Więcej dowiesz się w moim artykule TUTAJ

Autor tekstu i zdjęć
Scarlet23
Blog Mineralny Świat Kasi 

Polub stronę ZRÓB SWÓJ KOSMETYK na Facebooku
https://www.facebook.com/pages/Zr%C3%B3b-sw%C3%B3j-kosmetyk/590427557760941?ref=hl
Komentarze

  1. Wyglądają wspaniale :) Plus uwielbiam lawendowe zapachy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czemu nie. Czasem właśnie kupuję takie kule do kąpieli. Uwielbiam te musujące. Olejek lawendowy posiadam. Może to nie jest mój najukochańszy zapach, ale przepis na nie bym z chęcią wykorzystała. Pozdrawiam. Megly (megly.pl)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz