Krem ze stokrotek na obrzęki i zmiany skórne-DIY

Stokrotka  dzięki długiemu okresowi kwitnienia zdobi nasze ogródki, rabaty i trawniki od wiosny, aż po wczesną jesień. Zawarte w stokrotce składniki aktywne mają działanie łagodzące, zmniejszają opuchlizny na twarzy, uszczelniają naczynia krwionośne, a także pomagają w walce z trądzikiem.

Całkiem prosty w wykonaniu krem ze stokrotek Poniżej.


Składniki kremu:
D-pantenol stosowany zewnętrznie działa na skórę pielęgnująco -przyspiesza podział komórkowy komórek skóry, działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, Krem zawierający w swym składzie D-pantenol łatwiej się rozprowadza.
.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem wszystkich tkanek organizmu człowieka. W skórze stanowi ona nawet 50 % objętości. Odpowiada on za zdolność wiązania przez skórę wody, a co za tym idzie jej jędrność, sprężystość.

Koenzym Q10 w oleju makadamia
W dermatologii i kosmetyce jest ceniony jako środek usuwający zmarszczki i spowalniający procesy starzenia się skóry.

Macerat glicerynowy i olejowy ze stokrotki  -suszone kwiaty stokrotki,  macerujemy w dwóch oddzielnych naczyniach w glicerynie  i wybranym przez siebie oleju (odpornym na temperaturę najlepiej olej ze słodkich migdałów, jojoba) przez  prze ok. dwa tygodnie. Składniki aktywne przechodzą do maceratów.

Ekstrakt z czerwonej koniczyny
Ekstrakt z czerwonej koniczyny jest także znaczącym źródłem antyoksydantów oraz substancji o działaniu przeciwzapalnym i antynowotworowym. Dzięki zawartości izoflawonów zawartych w czerwonej koniczynie aplikacja ekstraktu zmniejsza obrzęki a zastosowanie przed i po ekspozycji słonecznej chroni przed uszkodzeniami posłonecznymi i zmniejsza podrażnienia spowodowane promieniowaniem UV.

Składniki potrzebne do sporządzenia kremu ze stokrotki:
Faza olejowa A
  • 30g Macerat olejny ze stokrotki (stokrotki zalane wybranym olejem najlepiej z pestek winogron- macerowane ok. 4 tygodni). KLIK
  • 5g OlivemKLIK
  • 1g Alkohol cetylowy,  KLIK
  • 1g Koenzym Q10-1g KLIK
Faza wodna B
  • 60g naparu ze stokrotki lub hydrolat kwiatowy, KLIK Napar ze stokrotki możesz wykonać ze stokrotki zebranej  na trawniku (z dala od samochodów itd.) np. lub kupić tutaj, KLIK
  • 3g Kwas hialuronowy 3%KLIK
  • 3g Gliceryd na bazie kwiatów stokrotki
  • 1g d-pantenol 3g, KLIK




 Faza dodatków C
  • 2 kropelki konserwantu  KLIK
  • 1g Ekstrakt z koniczny KLIK
  • 1g Konezym Q10 KLIK
  • 2 kropelki Witamina E KLIK


Wykonanie
Fazę A podgrzałam w topielniku nad garnuszkiem z wrzącą wodą, w tym samym czasie w drugim topielniku  podgrzewałam substancje z fazy wodnej na  drugim garnuszku, gdy składniki miały ok 60C, powoli wlałam fazę tluszczowa do fazy wodnej cały czas mieszając, (najlepiej przy pomocy blendera lub miksera)  w ten sposób otrzymałam krem. Po ostygnięciu kremu dodałam składniki z Fazy C . Krem jest trwały z konserwantem i można trzymać ok 2 miesięcy w temperaturze pokojowej.







Składniki w powyższych przepisach kupisz w moim sklepie TUTAJ

Komentarze

  1. A to Ci stokrotka. Super sprawa :)
    Zapraszam do siebie: fochzprzytupem.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój macerat ze stokrotek ma juz prawie 3 tygodnie. Po majówce zabieram się za krem stokrotkowy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja właśnie robie gliceryt stokrotkowy. Wczoraj zlałam gotowy z Malwy cemnej , zachwycił mnie kolor jaki uzyskałam, dosłownie amarant, pięknie wyszedł mi tonik dwu fazowy

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetnie opisałaś to wszystko, muszę koniecznie wypróbowac jak już będą stokrotki. Ostatnio moja córka i ja mieliśmy dziwne zmiany skórne. Kupiłam maść Chlorchinaldin taką https://baza-lekow.com.pl/chlorchinaldin-lek-ulotka-chpl-opinie-dawkowanie/ i szubko te zmiany znikły, jaka ona była szcześliwa. No i ja też.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz