Kasztanowy Balsam do ciała, wzmacniający naczynia krwonośne ZRÓB TO SAM

Zainspirowana kwitnącymi kwiatami kasztanowca, postanowiłam zrobić balsam do ciała i rąk, który ma działanie nawilżające, wygładzające a zawarte w kwiatach kasztanowca związki aktywne m.in escyna działa uszczelniająco na naczynia krwionośne (warto stosować herbaty z kwiatów kasztanowca) i antyoksydacyjnie.


W balsamie oprócz podstawowych składników jak masło shea i masła kakaowe, zostosowałam, składniki, o których warto wspomnieć, ze względu na interesujące właściwości.

Macerat ze skrzypu polnego.
Macerat na bazie oleju z nasion słonecznika wykazuje silne właściwości przeciwzapalne: uszczelniające, ściągające i mineralizujące. Często stosuje się go do okładów zarówno na stłuczenia jak i trudno gojące się rany. Oczyszcza skórę i uelastycznia naskórek. 


Gliceryd na bazie pączków kwiatów kasztanowca.
Pączki kasztanowca nazbierałam wczesną wiosną i zalałam w glicerynie. Macerat na bazie pączków kasztanowca  jest bogatym źródłem esceny. Macerat ma działanie przeciwobrzękowe, działa wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych. Zawarta w składzie pączków żywica ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne. Składniki

Faza A-wodna:
  • 50%  naparu z kwiatów kasztanowca,
  • 5%   gliceryny na bazie kwiatów kasztanowca,

Faza B-tłuszczowa,
Faza C-dodatków

  • Konserwant 1%,
  • Olejek eteryczny,
  • d-pantenol 2%
  • Kwas hialurnowy 1%

Składniki należy naważyć w oddzielnych miseczka i podgrzewamy w kąpieli wodnej do maksymalnie 40 stopni. Do miseczki z fazą wodną wkładamy końcówkę blendera i mieszając powoli wlewamy fazę tłuszczową, mieszamy przez ok 1 minuty, ponawiamy mieszanie po minucie i czynność powtarzamy 2-3-krotnie. Krem gęstnieje i uzyskamy piękna konsystencję kremu. Krem gotowy do użytku


Krem szybko się wchłania można stosować go na dzień! Składniki kupisz TUTAJ


Komentarze